امروز: دوشنبه 8 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام دسته: دام و طیور
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 8,400 تومان

خرید

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام در 24 صفحه ورد قابل ویرایش


- مقدمه

از مهمترین عواملی كه پیشرفت در هر فعالیت تولیدی اقتصادی را تضمین می كند تلفیق دانسته های علمی با امكانات علمی است و این امر در برخی از رشته های تولیدی مانند فعالیتهای دامپروری لازم و ضروری می باشد و چنانچه نگاهی اجمالی به وضعیت دامپروری كشاورزی ما پیشرفته داشته باشیم مشاده می نمائیم كه با بكارگیری تكنولوژی و استفاده از علوم و فنون تخصصی راندمان تولید در كشورهای صنعتی به طور چشمگیری افزایش یافته تا آنجا كه حدود هشتاد درصد (80% )‌تولیدات دامی مربوط به این كشورها می باشد و 20% مابقی تولید را كشورهای در حال توسعه دارا می باشد – این روند تولید نیست بلكه معكوس با جمعیت كشور ما داشته و  جمعیت دنیا  تولید را دارند . لازمه تامین نیاز پروتئینی این جمعیت 5/4 میلیاردی ، بایستی از طریق تولیدات كشورهای خودشان و یا واردات انجام پذیرد .

با توجه به سیاستهای برنامه پنج ساله دوم كشور جمهوری اسلامی ایران تقریباً بدون افزایش دام و واحدهای دامی و با حداقل  واردات گوشت قرمز نیاز پروتئینی جامعه بایستی تامین گردد و این امر سرمایه گذاری بیشتر در بخش دامپروری سنعتی و استفاده از دانش روز در تولیدات را طلب می نماید . ضمن اینكه این نگرش ضمانت سرمایه گذاری در تولید گوشت قرمز را تضمین می نماید .

و با توجه به این دیدگاه دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران و روند افزایش جمعیت در كشورمان اجرای پروژه های صنعتی تولید گوشت قرمز ضروری به نظر می رسد و برهمین اساس طرح پروار بندی و تولید گوشت قرمز كه در ذیل مشروح آن ذكر گردیده جمعیت اجرا و گام – برداشتن در جهت سیاست آتی كشور در نظر گرفته شده است .2- خلاصه طرح :‌

الف ) درخواست كننده تسهیلات :‌شركت دامداری ضیافت گوشت به شماره ثبت 375 – شهرستان گناباد آدرس : گناباد – خیابان سعدی – مقابل بهزیستی .

ب ) موضوع طرح: احداث پرواربندی بره نژاد كودی و یا آمیخته به ظرفیت دویست راس در هر واحد دوره و جمعاً سه دوره در سال به ظرفیت سالیانه ششصد (600) راس .

ج) سوابق طرح : محل اجزای طرح واقع در زمین به مساحت 1200 متر از اراضی كوثر به پلاك 10 – اصلی و چهار فرعی واقع در شهرستان گناباد استان خراسان كه به استناد پروانه تاسیس پرواربندی بره شماره 106 – پ / ص مورخ 13/2/78 و كد : 4585 – 09 – 19 – 20 – 24 – 1 صادره اط سری سازمان جهاد سازندگی خراسان معاونت امور دام استان می باشد .

مواد مورد نیاز در این طرح فعلاً مهم تر از آب كشاورزان و مالكین منطقه است كه خریداری و تامین می گردد و لازم به ذكر است در آینده چاهی حفر گردد و جهت برق مورد نیاز واحد از برق سراسری استفاده خواهد شد و در طرح پیش بینی گردیده است.

3- مجوزهای قانونی طرح عبارت است از :

الف)‌ پروانه تاسیس پرواربندی دویست راسی بره و سه دوره در سال به شماره 106 پ / ص مورخه 13 / 2 / 78 و كد 4585 – 09 – 19 – 20 – 24 – 1 صادره از سوی سازمان جهاد سازندگی خراسان معاونت امور دام استان كه بر اساس مجوزهای بخشداری – شهرداری – محیط زیست – دامپزشكی – شركت برق و آب و ... صادر گردیده است .

ب) نامه شماره ..................... مورخه ................... سازمان برنامه و بودجه خراسان مبنی بر تصویب دام تبصره  سه از بودجه سال 1378 موضوع خود كفائی گوشت قرمز .

ج) نامه معاونت امور دام جهاد سازندگی استان خراسان مبنی بر معرفی فرد جهت دریافت تسهیلات به مدیریت طرح و برنامه جهاد سازندگی استان .

د)‌ نامه مدیریت سطح و برنامه جهاد سازندگی استان خراسان مبنی بر معرفی متقاضی به سازمان برنامه و بودجه خراسان جهت  دریافت تسهیلات .

ر) سند زمین شماره 25944 از صفحه 224 دفترخانه اسناد رسمی شماره 25 حوزه ثبتی مشهد .

ز) پروانه بهره برداری از چاه كه پس از اجرای طرح و پوشش سقف از شركت سهامی آب منطقه ای خراسان اخذ می گردد .

و) مجوز احداث ساختمان از شهرداری شهرستان بیدخت گناباد به شماره 13 مورخه 15/6/784- تشریح طرح :

عملیات طرح شامل احداث سازمان و تاسیسات و خرید ماشین آلات و اوراق مورد نیاز و تامین قسمتی از هزینه جاری سالیانه به استفاده از تسهیلات تبصره سه مصوب سال – 1378 در قالب عثود مربوط می باشد كه با همكاری سرپرستی محترم بانك صادرات استان پس از اعطای اعتبار با دوران مشاركت شش ماهه به بهره برداری خواهد رسید و بر اساس توجیهات مشروحه ذیل در طی پنج ساله باز پرداخت تسهیلات اعطایی صورت خواهد گرفت و پس از بهره برداری طرح در سال سه دوره بره و یا میش و از دو قوچ خریداری و پروار بسته خواهد شد .

( وزن زنده 32 تن ) و عملیات كارشناسی مربوط به پرورش در طی دوره ها انجام خواهد پذیرفت .5- مشخصات فنی طرح :

الف ) زمین : نوع خاك مرغوب با بافت مناسب از نظر پروفیل و جهت احداث بنا نیاز به زیر سازی جهت دیوه ره ها می باشد و با توجه به محل پیش بینی شده جهت اوراث بنابر اساس كروكی منظم نیازی به تسطیح محل مورد نظر نمی باشد .

ب) ساختمان : با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه لازم بوده كه نوع ساختمان طوری پیش بینی گردد كه دام از سرما و گرما در امان باشد لذا برابر الگوی ساختمانی مطلوب منطقه جایگاه بسته و دیوارها آجر با ملات سیمان پیش بینی گردیده است و به منظور تسهیل شستشو و شعله دادن – سیمانكاری بدنه تا زیر سقف بایستی كامل انجام پذیرد و با توجه به نیاز نور و تهویه كافی  مساحت زیر بنای آغل پنجره پیش بینی گردد و سقف ایرانیت نصب بر روی آهن پیش بینی و احداث گردد و جهت آخور داخل آغل دور تا دور آغل آخور یكطرفه و وسط آن آخور دو طرفه پیش بینی گردد .

ساختمان كارگری با ارتفاع چهارمتر و دیوار آجر و ملات سیمان با روكش سیمان از داخل و سقف خربا و ایرانیت باید احداث موتورخانه و سایر اماكن مورد نیاز نیز در طرح پیش بینی گردد .

ج) تاسیسات : جهت تامینت برق از شبكه سراسری استفاده خواهد گردید و جهت تامین آب شرب دام نیز مجوز حفر چاه در دست تیه می باشد كه بعد از انجام 70% عملیات ساختمان اخذ و ارائه خواهد شد

قیمت فایل فقط 8,400 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه کارافرینی طرح پرورش دام , طرح توجیهی پرورش دام , کارآفرینی طرح پرورش دام , دانلود پروژه طرح پرورش دام , دانلود کارآفرینی طرح پرورش دام , طرح توجیه فنی پرورش دام , توجیه اقتصادی طرح پرورش دام , طرح پرورش دام , پرورش , دام

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر